Informace o nabízených produktech

Dobrý zdravotní stav zvířat

Zdravé paznehty jsou synonymem dobrého zdravotního stavu zvířat. Pokud dojnice trpí onemocněním paznehtů, snaží se omezit pohyb. Doba příjmu krmiva se zkracuje, v extrémních stavech přestává úplně. Ze stejných důvodu klesá i příjem vody a ochota dojít na dojírnu.

1 Vytvrzení rohoviny - pevné a pružné paznehty jsou základem zdravé končetiny

Přirozená pružnost rohoviny je velmi ohrožena stájovým prostředím a koncentrací zvířat. Vysokoprodukční krmná dávka je často příčinou rychlého růstu méně kvalitní rohoviny. Cílenou péčí, lze tyto vlivy omezit a dosáhnout tak rovnovážného stavu.

Více o vytvrzení rohoviny

2 Boj s onemocněním paznehtů

Základním kamenem obrany je prevence a důsledná diagnostika. Pokud postupujeme systémově, pak lze trvale dosáhnout pokroku. Nenechte si rozkulhat stádo - přicházíte o velké peníze a náprava je vždy nákladná.

Více o onemocnění paznehtů

3 Funkční podlahy pomáhají předcházet stresu, nemocem a úrazům

Přestavte si prostředí, kde nečpí amoniak, kde zvířata volně přecházejí a nekloužou, kde nedochází k úrazům v důsledku strkanic a nekontrolovatelných pádů. To je místo, kde funkční podlahy plní svoje poslání.

Více o funkčních podlahách

4 Správná výživa se odráží na paznehtech

Kráva dojí nohama, to je stará sedlácká poučka. Výkyvy ve výživě se na stavu paznehtů velmi rychle projeví. Proto je potřeba výživě věnovat pozornost. Vhodnou kombinací výživových doplňků lze účinně předcházet problémům s metabolickými poruchami.

Více v našem katalogu

5 Funkční uprava paznehtů

Pravidelná a systémově vedená funkční úprava paznehtů završuje komplex péče.

Zobrazit pomůcky v eshopu

Překonejte poruchy pohybového aparátu: Objevte pokročilé strategie, které ochrání vaše stádo před kulhavostí

Dobrý zdravotní stav končetin a paznehtů je důležitým předpokladem úspěšného a ekonomicky přijatelného chovu. Dojnice trpící bolestí končetin omezují pohyb, prohlubuje se nepravidelný příjem krmiva, klesá užitkovost, úbytek hmotnosti a následně se začnou objevovat problémy s reprodukcí. V chovech skotu se řadí kulhání spolu s mastitidami a poruchami reprodukce k nejrozšířenějším tzv. produkčním onemocněním.

Zobrazit v eshopu

Víme, jak zvýšit produkci vaší farmy

Zanechte nám kontakt a my vám radi zdarma poradíme

Chci nezávaznou konzultaci zdarma