Informace o nabízených produktech

Vlastnosti našich matrací

 • Zvýšení denního nádoje až o 2 litry

  Informace z praxe, kdy po instalaci AQUASTAR došlo k navýšení dojivosti o 2 l na dojnici a den, při zachování všech dalších postupů.

 • Snížení rizika tepelného stresu

  Odvod tepla z těla dojnice je díky systému vodního polštáře plynulý a celoplošný.

 • Vynikající hygiena a bezpečnost

  Speciální úprava top coveru umožňuje vynikající údržbu. Konstrukce matrace podporuje přirozené ležení dojnice, vstávání a zalehávání je bezpečné a pro zvířata nestresující.

 • Minimální provozní náklady

  Vysoce kvalitní pryž, vyztužená tkaninou zaručuje spolu s konstrukcí dlouhou životnost bez složité údržby. Vodní náplň lze zajistit snadno proti zamrznutí přídavkem soli a náplň vydrží bez úhony dlouhou dobu.

U běžných lůžek může snadno
dojít k přehřátí zvířete

Klimatizované lůžko jako nejúčinnější ochrana proti tepelnému stresu

Voda v matracích, která se ohřeje od těla dojnice je pomocí čerpadla odváděna a voda pod dojnicemi je neustále chladná. Od 100 krav lze takto získat 2 m3 vody ohřáté na 65°C, kterou je možné dále využít v zemědělském provozu.

Lepší dojivost díky podpoře cirkulace krve

Udržování fyziologické teploty lůžka podporuje přirozené proudění krve. Tím je dosaženo zvýšení produkce mléka.

Vyšší komfort znamená i vyšší zisk

Zlepšení krevního oběhu představuje přírůstek produkce asi 0,82 l mléka na krávu a za den.

Výměník tepla AquaClim snižuje tepelné namáhání o 1 až 2 body. Snížení o 1 bod představuje navíc 0,33 l mléka na dojnici a den.

Povrchová úprava pro maximální hygienu

Revoluční nový design povrchu zajistí přirozený odtok tekutiny na zadní straně matrace. Materiály jsou odolné vůči vlhkosti a snadno se čistí, což zjednodušuje údržbu a zabraňuje vzniku nepříjemných zápachů.

Navrženo pro bezpečný pohyb

Pevná pěnová podložka poskytuje kravám stabilní povrch pro pohyb a stání. Jakmile si dojnice lehne, postýlka se mění v pohodlnou vodní matraci. Rovnoměrné rozložení hmotnosti snižuje tlak na klouby a svaly, což přispívá ke kvalitnímu odpočinku a zdraví zvířat. Vaše krávy si zaslouží to nejlepší – investujte do jejich pohody s tímto inovativním řešením.

Zootermická energie pro potřeby farmy

Při použití vodní matrace Aquaclim ve spojení s čerpadlem lze získávat zpět zootermickou energii pro potřeby farmy. Od jedné dojnice se za rok zpět získá 770 KWh!

Komfortní a bezpečná opěrka AquaBoard®

Vodní opěrka doplňuje myšlenku komfortu a bezpečnosti systému matrací řady AQUA i latexových loží. Dojnice na vodním polštáři netrpí otlačeninami, nedochází k přerušení prokrvení končetiny a tím předcházíme poruchám pohybového aparátu. Zvířata ochotněji vstávají i zaléhají.

Když má kráva možnost volby, vybere si vodní matraci!

Krávy využívající vodní matrace. Ověřeno