Informace o nabízených produktech

Pevné a pružné paznehty

Predispozice vůči vnímavosti k infekci DD v závislosti na kondicí paznehtů vychází z poznatku, že rozměklá, popraskaná nebo jinak poškozená rohovina je vstupní brnou sekundární infekce. Tím dochází i k snadnějšímu infektu pokožky v okolí paznehtního pouzdra. Interdigitální dermatitidy se uchycují pak v mazipaznehtí. Zede často zůstávání dlouhou dobu bez povšimnutí. Tylomy vznikající následkem nedostatečné, nebo nesprávné funkční úpravy spojené s nízkou kvalitou rohoviny jsu velmi častým ložiskem digitální dermatitidy.

DD jsou pernamentním onemocněním, které je třeba stále tlumit…

Digitální dermatitida (Dermatitis digitalis, dále DD) neboli zánět pokožky je infekční onemocnění kůže, které se vyskytuje převážně mezi a nad interdigital-digitální štěrbinou paznehtů. Obvykle jde o velmi bolestivé postižení, které vede ke kulhání zvířat. Hlavními původci jsou Treponema, Fusobacteriom a přibližně dalších více jak 20 bakterií přežívajících v chlévské mrvě a kejdě. Zamezit rozšiřování DD je prvořadý předpoklad udržení problému pod kontrolou.

pravidelný postřik dokáže výrazně snížit pravděpodobnost onemocnění končetin

Koupele nejsou pro terapii a profylaxi digitálních dermatitid žádné řešení. Pro současnou situaci v projevu digitálních dermatitid je nezbytné provádět lokální postřik účinnou látkou. Prokazatelně nejlepší výsledky jsou dosahovány při pravidelném ošetření sprejováním v kombinaci s koupelemi, zajišťujícími kondici paznehtů. Potřik lze aplikovat ručně nebo pomocí automatických systémů , které jsou vyvinuty pro dojící roboty i dojírny.

Zobrazit v eshopu

Terapie větších lézí vyžaduje pečlivost a prověřený postup

Peelingový efekt kyseliny salicylové pomáhá výrazně odstraňovat nekrotickou tkáň. Tím dochází v potlačení infekční tkáně. Další pomocné látky pak pomáhají v obnově zdravé pokožky a tím bariéře proti následné infekci. Systém gelu spolu s hydrofobní vložkou krytou pružnou bandáží představuje dnes nepokročilejší systém terapie digitální dermatitidy.

Zobrazit v eshopu

S automatickými postřikovači to jde i bez zbytečné námahy

Automatické systémy postřiku jsou řešením pro pravidelnou rutinu. Robotické dojení vhodně doplňuje systém BOVI BOOSTER , u kruhových dojíren je vyvinut podobný systém pro automatický postřik. Informujte se o možnostech automatizace - najdeme společně řešení.

Zobrazit v eshopu

Léčba může být ještě jednodušší, pokud používáte moderní pomůcky

Aby jste dosahovali vynikajících výsledků, doporučujeme používat kvalitní nástroje a pomůcky. Vyberte si ty správné. Rádi vám předvedeme v praxi jejich použití a naši paznehtáři vám přímo vás naučí jak snadno a přitom účinně můžete sami digitální dermatitidy řešit. Informujte se u nás - najdeme společně řešení.

Zobrazit v eshopu

Pravidelné používání výrobků FaSy výrazně omezí problémy s paznehty

Víme, jak zvýšit produkci vaší farmy

Zanechte nám kontakt a my vám radi zdarma poradíme

Chci nezávaznou konzultaci zdarma