Informace o nabízených produktech

Vlastnosti podlah Magellan

  • Okamžitý odvod moči

  • Snížení emisí HN3

  • Bezpečný pohyb

  • Funguje za každého počasí

  • Možný přejezd technikou

  • Přirozeně pružná

  • Dlouhá životnost

  • Vhodné i pro rošty

Okamžitý odvod moči zajistí zdravé paznehty

Sucho a minimalizace kontaktu paznehtů s výkaly jsou základním požadavkem na zdraví končetin. Magellan díky patentované konstrukci splňuje tento požadavek.

Výrazné snížení emisí NH3

Separace tekuté a pevné složky výkalů spolu s pravidelným odklizem výrazně snižuje produkci amoniaku ve stáji. Technické řešení povrchu Magellan se soustavou podálných a příčných odvodných kanálů výrazně napomáhá redukci činnosti mikroorganismů, které produkují NH3 jako metabolit.

Odkliz mrvy šípovou lopatou nebo pomocí techniky

Dokonalé vyčištění a pravidelný odkliz je zajištěn šípovou lopatou , na kterou je nainstalován speciální gumový hřebenový nástavec. Tento systém funguje podobně jako stěrka na okno. V pravidelných intervalech lopata s nástavcem dokonale vyhrnuje (stírá) výkaly s močí do sběrných kanálů.

Alternativou je vyhrnování pomocí techniky, kdy systém pracuje obdobně. Přejezd technikou je díky robustnosti pryžové směsi možný.

Vlisovaná tkanina zajistí dlouhou životnost

Sendvičová konstrukce podlahy vyztužená vlisovanou tkaninou zabezpečuje dlouhodobou živostnost a prostorovou stálost i při extrémních změnách teplot a ztížení.

Vzorek navržený pro bezpečný pohyb

Povrch podlahy Magellan poskytuje zvířatům oporu ver všech směrech a minimalizuje zranění. Vzorek je obohacen o nopy, které působí protiskluzově, a to po celý rok, včetně měsíců se zvýšenou vlhkostí.

Přirozená pružnost pomáhá k bezpečnému pohybu

Směs pryže je projektována na trvalé zatížení a udržení pružnosti. Povrch klade přirozený odpor při chůzi zvířat a napomáhá tak bezpečnému a přirozenému pohybu. Chovatele oceňují zvýšení aktivity během říje a minimalizaci zranění v důsledku uklouznutí či upadnutí chovaných zvířat.

Funkční za každého počasí

Pryžová směs a celková konstrukce podlahy Magellan odolává výkyvům teplot i dalším povětrnostním vlivům. Instalace Magellanu jsou funkční v mnoha částech světa, včetně sibiřské části Ruska či slunné Francie.

Nepotřebuje žádnou údržbu

Podlaha Magellan nepotřebuje při správné instalaci žádnou dodatečnou údržbu. Efektivní řešení kotvení a profesionální instalace zabezpečí dlouhodobý efekt bez údržby.

Vhodná pro přejezd technikou

Podlahu Magellan je možné přejíždět technikou. Je konstrukčně způsobilá pro šetrný pohyb například manipulátoru se shrnovací radlicí, kterou doporučujeme doplnit gumovým nástavcem.